11 Nisan 2010

İnsan Kendini İnsanda Tanır!

İnsan Kendini İnsanda Tanır!


Geçinmek için ne yaptığın beni ilgilendirmiyor. Neyi özlediğini, kalbinin arzuladığı şeye kavuşmanın hayalini kurmaya cesaret edip edemediğini bilmek istiyorum.


Kaç yaşında olduğun beni ilgilendirmiyor. Aşk için, hayallerin için, yaşıyor olma serüveni için, bir ***** gibi görünme riskini göze alıp almayacağını bilmek istiyorum.


Ay´ının etrafında hangi gezegenlerin döndüğü beni ilgilendirmiyor. Kederinin merkezine dokunup dokunmadığını, hayatın ihanetlerince açılıp açılmadığını, daha fazla acı korkusundan kapanıp kapanmadığını bilmek istiyorum.


Saklamaya, azaltmaya ya da düzeltmeye çalışmadan benim ya da kendi acınla oturup oturamayacağını bilmek istiyorum. Benim ya da kendi neşenle olup olamayacağını, insan olmanın sınırlılığını hatırlamadan, bizi dikkatli ve gerçekçi olmamız için uyarmadan çılgınca dans edip coşkunun seni parmak uçlarına kadar doldurmasına izin verip vermeyeceğini bilmek istiyorum.


Bana anlattığın hikayenin doğru olup olmaması beni ilgilendirmiyor. Kendi kendine dürüst olmak için bir başkasını hayal kırıklığına uğratıp uğratamayacağını; ihanetin suçlamasına dayanıp, kendi ruhuna ihanet edip etmeyeceğini bilmek istiyorum.


Güvenebilir ve güvenilebilir olup olamayacağını bilmek istiyorum. Her gün sevimli olmasa da güzelliği görüp göremeyeceğini bilmek istiyorum. Benim ve kendi hatalarınla yaşayıp yaşayamayacağını; bir gölün kenarında durup gümüş ay´a ´EVET!´ diye bağırıp bağırmayacağını bilmek istiyorum.


Nerede yaşadığın ya da ne kadar paran olduğu beni ilgilendirmiyor. Keder ve umutsuzlukla geçen bir gecenin ardından, yorgun, bitap da olsan, çocuklar için yapılması gerekenleri yapıp yapmayacağını bilmek istiyorum. Kim olduğun, buraya nasıl geldiğin beni ilgilendirmiyor. Çekinmeden benimle ateşin ortasında durup durmayacağını bilmek istiyorum.


Nerede, kiminle, ne okuduğun beni ilgilendirmiyor. Diğer her şey bittiğinde seni ayakta tutan şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum.


Kendinle yalnız kalıp kalamadığını ve o boş anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmek istiyorum.


Oriah Mountain Dreamer

(Kanada´lı bir Kızılderili)Tel Örgü Kolye...

Boynumdaki kolyeyi yeni yaptım .0.30 mm lik tele minik gümüş renkli boncukları dizdim önce.Sonrada şişle aynı kaşkol örer gibi ördüm.Boynumun ölçüsüne göre uzunluğunu ayarladım ve bitirdim.Minik gümüş renkli pullarlada son noktayı koydum.Örerken ellerinizde tel yüzünden boyanıyor ama yıkanınca geçiyor dert etmeyin.Ben bu kolyeyi çok sevdim  bilekliğinide yapacağım yakında ama küpe için biraz düşünmeli....

süslü fatoşun süslü çantası:))

Ne zamandır ekleyeyim deyipte unuttuğum bir çantada geri  dönüşüm projeleri arasına girebilir:) çünkü yazın severek taktığım kumaş basit bir çanta evde bulunan bir kumaşla değişiverdi...böyle basit anlattığıma bakmayın doğrusu pul işlemek oldukça sabır isteyen bir iş. yapımına gelince önce çantanın üzerinde bulunan yapışkanlı şerit süsleri çıkartmakla başladım işe sonra uygun çiçek desenlerini kesip kenarlarını aplike yaptım .Pullar ve boncuklar diktim.bence güzel olan bir çanta elde ettim.Şimdi diyeceksiniz ki ne var bunda piyasa bunlarla dolu ama bundan yokki bu benim tasarımım benim renklerim benim zevkim yada zevksizliğim:))süslü şeylere bayılıyorum kokoşluk var ruhumda ne yapayım....